7 Mar 2013

Pop of color (...continued)

Ovo ja haljina koja se nalazila ispod duksa iz prošlog posta. Imam fotografije i Tininog autfita ako vas zanima? :) Jos jedno pitanje za vas, po vasem mišljenju koji vam se autfit više dopada i zašto? :)
Pozdrav, do sledećeg posta!
***
You asked me about the dress wich was underneath the sweater from the previous post so here it is! I have photos of my baby Tina's outfit also! Let me know if you would like to see them? :)
Till next post!I was wearing:
Zara pointy heels,
Marc Cain dress,
CC sky bracelet,
Rey Ban sunglasses,
Cap - a souvenire from Monaco


18 comments:

Anonymous said...

Haljina je jako lijepa,samo skloni ovu traku sa struka.Sto se outfita tice,meni licno se nijedan nikada nije dopao...

Fashion Smile said...

Vec sam rekla da je kvalitet slika u poslednjim postovima FENOMENALAN!
Svidja mi se outfit :)

http://danicafashion.blogspot.com/?m=1 Navrati..

Anonymous said...

http://amolusso.blogspot.com/2012/11/mitrovdan-burgundy-and-black-outfit.html Meni je ovaj omiljen, lepo ti stoji karmin, cela kombinacija mi se najviše sviđa. :)

Anonymous said...

gde ima da se kupi ta roze narukvica?

Anonymous said...

Haljince je VRH! Em moderna kombinacija crno-belo, em sto mi se jakooo svidja sto je razbijeno sa ciklama trakicom, jer se vec duze vreme nose kontrasti!

Ovaj outfit je mnogoooooo lepsi, jer je zenstveniji....onaj prvi je kao postar, kacket, torba ona...bzvz :D
Sve pohvale Lilly! Samo tako nastavi, zenstveno! ;)

Lili Mitrovic said...

Ćao!
Ima u radnji M2 na Kopaoniku u Grandu ili:
http://ccskye.com/home.php

Anonymous said...

Moja omiljena blogerka!
<3

Anonymous said...

Prelepaaaaaaaaaaa... koliko je bila haljin????? Vrh je????

Anonymous said...

Slazem se...

Unknown said...

DIvna haljina, bas po mom ukusu. Al` se neko prevario sto ti je u proslom postu, cini mi se, zamerio na tom kaisu.. Divno ti stoji! A kad to kazem, onda to i mislim stvarno

Anonymous said...

Мене лично повеќе ми се допаѓа вчерашниот пост од причина што во последно време елеганцијата ја имам ставено на страна и повеќе сакам неспојливи комбинации. :)

Лили ми се допаѓа благиот pop of colour. Мислам дека одлично ја разигрува комбинацијата особено кога станува збор за црн-бел аутфит.
Косата на слика бр. 5 - совршена.

Anonymous said...

Birthaday Giveaway
http://milkandhoneyworld-divna.blogspot.com/

Unknown said...

e slika u vintage fazonu, savrseno!

Inside the B world said...

Мене повеќе ми допаѓа оваа вторава варијанта од причина што повеќе поддржувам поелегантен стил, но не значи дека и претходната беше лоша баш ми се допаѓа начинот на кој што беше искомбинирано. Се на се мнгоу добро

Alexandra In Wonderland said...

Фустанчето е навистина преубаво,при што и јас и давам предност на оваа комбинација. Сакам необичност, ама фустанчево е предобро за да биде покриено со нешто друго на него! ГИ сакам сите додатоци што ги имаш на тебе :-))

http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

marama said...

Фустанот е многу убав, убаво ти стои и и ласка на твојата линија.
Лентата би ја заменила со каиш, а капчето би го тргнала на страна.
Гледам се почесто се вметнуваат такви капчиња во поелегантни комбинации, но јас никако не можам да го спојам.

Sanja said...

Одлично изгледаш :) Фустанот е секако одличен, наочарите ти стојат многу добро. Косата ти е преубава :)

http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/silver-me.html

MarijaM said...

Фустанот ми е многу сладок, а за кожената алка немам зборови прекрасна е. Салонките иако се ниски баш се супер за вакви дневни комбинации
http://thedreamofstyle.blogspot.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...